9/11/2012

Conclave - Gra online inspirowana D&D 4E


Ciągnie was na sesję typowego Dungeon Crawl'a ale nie możecie znaleźć ludzi do gry? Mam dla was zbawienie: Conclave ze studia 10x10 Room.

Tytuł mojego posta już praktycznie wszystko mówi o tej grze: rejestrujemy się, tworzymy sobie postać (kilka klas i ras do wyboru) i wyruszamy w stronę przygody, zdobywając wraz z kolejnymi poziomami nowe, potężne umiejętności które możemy używać w czasie walk.
Conclave opowiada historię świata Orn, świata powoli umierającego i pożeranego przez bestie i ciemność, nasza historia rozpoczyna się w czasach, gdzie resztki cywilizowanych ras uciekły do innych nieznanych ziem i zbudowali tytułową Conclave - by rozpocząć czas współpracy i pokoju i starać się odbudować stary świat.

W Conclave możemy grać sami albo z przyjaciółmi, zapraszając ich poprzez e-maila, facebook'a albo wysyłając im link. Walki odbywają się w turach ale gracze nie muszą w tym samym momencie siedzieć przed komputerem by brać w niej udział, w każdym momencie możemy odejść, wrócić i zobaczyć jak przebiega przygoda/bitwa i wykonać swój ruch później, w tym czasie reszta drużyny może zająć się czymś innym.

Ciekawą opcją jest też "głosowanie" na decyzje w czasie dialogów/opisów przygody, np. drużyna może zaatakować wrogów bezpośrednio, albo postać z wysoką charyzmą może przeciwników "przegadać" i zakończyć przygodę bezpieczniej i szybciej.

Bez przedłużania: zapraszam was do wypróbowania tej gry, do zachęty posyłam wam jeszcze trailer i link do strony Kickstartera gdzie Conclave się promuje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz