12/05/2012

Relacje z sesji - Swords & Wizardry #6

Część Szósta
"Rezydencja Zła"


Minęło dużo czasu od ostatniej relacji i gracze powiedzieli że mam ruszyć tyłek i zabrać się za pisanie.

1. "Myślałeś że powalisz nas taką prostą sztuczką?" Powiedział krasnolud trzymający topór na gardle Faranela.

Faranel szybko rozglądał się za możliwościami ewakuacji z obecnej (śmiertelnej) sytuacji, nagle z naprzeciwległego pokoju zaszarżował na korytarz Drow Nalfheim krzycząc: "Co tu do cholery się dzieje!? Nie możecie dać elfowi pospać!?".
Faranel wykorzystał kilka sekund zamieszania, odskoczył od krasnoluda i pobiegł w stronę schodów.

Miał pecha... bo na drodze stanał mu Otrivis z rozwartymi ramionami: "Faranel! Brachu! Gdzie biegniesz? Skończyłem śpiewać tam na dole i pomyślałem że zobaczę co porabiacie." Faranel szybko odskoczył na poręcz schodów i pobiegł jak najszybciej na parter karczmy, a stamtąd prosto na miasto by odczekać aż sytuacja się uspokoi.

2. Trzej bohaterowie których Faranel próbował otruć przedstawili się jako "Złota Trójca", tak jak Karczmarz na dole mówił - wyglądają na cholernie silnych i doświadczonych poszukiwaczy przygód, ale na Otrivisa nie robi to wrażenia i poszedł sobie do swojego wynajętego pokoju mając owych "bohaterów" gdzieś. "Jestem dzielny Otrivis i jestem lepszy od was" powiedział tylko na końcu.

3. Na piętro wszedł też akurat łucznik Firlon wraz z Orkiem który przyłączył się do drużyny po walce z lodowym smokiem. Firlonowi udało się jeszcze uchwycić krótki dialog pomiędzy "Złotą trójcą":

Krasnolud: "Jarlik, chrzanić to, niech ktoś inny się zajmie tym zasranym Nizgralem, wracamy do Duvet"

Jarlik (Człowiek w masywnej zbroi płytowej): "Dobra, jutro rano wyruszamy"

Ork podążający za naszymi herosami szturchnął Firlona i stojącego jeszcze na korytarzu Nalfheima i powiedział "On! On! Nizgral! To on zabrać nasze ziemie!"

Firlon i Nalfheim słysząc to podeszli do "Złotej Trójcy" i nawiązali rozmowę by dowiedzieć się czegoś o owym Nizgralu.

Jak się okazało - Nizgral był kiedyś Paladynem na usługach władcy Zachodniego Królestwa, upadł i zdradził cały naród, od tej chwili powoduje chaos na wschodnich wybrzeżach państwa, na jego głowę została wyznaczona nagroda ale jak dotychczas nikt się nie odważył atakować Nizgrala a Król zdeponował większość swoich wojsk na południu by powstrzymywać ataki Królestwa Ogrów Girug'Amosh, krążą plotki że Nizgral oddał się mrocznej magii.

4. Firlon i Nalfheim podziękowali "Złotej Trójcy" za tę informacje, udali się do swojego pokoju i prosili Orka o więcej informacji na temat tego "Nizgrala", ściągnęli też do pokoju mniej rozgarniętych członków drużyny - Otrivisa i Faranela - by posłuchali.

Jak się okazuje, Nizgral założył sobie posiadłość na terenach Orczego klanu, zielonoskórzy chcą jedynie odzyskać swoje ziemie by mogli dalej spokojnie żyć, Ork podróżujący z drużyną został wysłany po pomoc w walce z Paladynem, jako że ma po swojej stronie całą armię nieumarłych.

Słysząc to, Drow Nalfheim dał reszcie drużyny kilka porad w walce z nieumarłymi, by na wszelki wypadek nie dali się nabrać znowu na paraliżujące ataki Ghulów etc.
Nalfheim wysłał też swojego "Śmiecia" - czyli Jaszczuroczłeczego Niewolnika, na zakupy - mikstury leczące, strzały, wszystko co może pomóc w walce.

W powietrzu było czuć że szykuje się ciężka bitwa.

5. W czasie podróży przez las drużynę zaskoczyła grupa Bugbear'ów, skończyły żywot naszpikowane strzałami i bełtami.

6. W oddali było słychać odgłosy bitwy, ork wyjął swój topór i zaczął krzyczeć "To oni! Do boju!" i zaszarżował na wschód, drużyna pobiegła za nim.

Po wyjściu z lasu drużyna widziała przed sobą zieloną polanę na środku której stała ogromna drewniana rezydencja, przed nią była ustawiona pokaźna horda orków wykrzykujących pieśni bitewne, drużyna pobiegła ku nim.

7. Bohaterowie wmieszali się w tłum zielonoskórych, ich orczy "przyjaciel" przedstawił ich swoim braciom, orkowie powiedzieli że to jest właśnie rezydencja owego "Nizgrala", Nalfheim wpadł na pomysł by Otrivis i Firlon przygotowali ogniste strzały/bełty by wystrzelić w kierunku siedziby, Faranel w tym czasie skorzystał ze swej zwinności Łotra i pobiegł za rezydencję by spróbować znaleźć inne wejście (Do rezydencji jak na razie prowadziły tylko pokaźne drewniane drzwi i ogromne witrażopodobne okna.

8. Firlon i Otrivis wystrzelili z ognistych pocisków w kierunku posiadłości próbując ją podpalić, ale strzała i bełt zatrzymały się w połowie drogi w powietrzu i upadły na ziemię.

Nagle wszyscy na polu słyszeli głos:

"Tchórze, nie stać was nawet na honorową bitwę ze mną? Zmierzcie się ze mną w bitwie, tak jak ten Ork"

Nagle drzwi rezydencji się otworzyły, ze środka wyszedł kuśtykający, ogromny ork zakuty w ciężkiej zbroi, ork był całkowicie we krwi, z powodu głębokich ran jego kończyny ledwo trzymały się reszty ciała, powiedział tylko cicho:

"Nie da się.... jest... za silny"

I upadł martwy na ziemię.

Cały legion orków wydał z siebie ogromny, ogłuszający ryk złości, bohaterowie zrozumieli że ów ork który padł na ziemię był ich wodzem.

Zielonoskórzy wyjęli swoje topory i przygotowali się do szarży na rezydencję, ale zza drzwi wypadła nagle horda obślinionych zombiaków, wszyscy rzucili się na nich z impetem, w powietrzy latały głowy nieumarłych, na ziemię padały kolejne ciała orków, Otrivis i Firlon zasypywali hordy zmarlaków ze swoich broni łuków i kusz, Nalfheim stał na tylnych szeregach i nakazał "Śmieciowi" by go ochraniał, Faranela w tym czasie nie było.

9. Walka była niezwykła krwawa, ale w końcy bohaterom udało się pokonać legion nieumarłych, niestety straty były miażdżące, została tylko mała garstka Orków.

10. Drzwi posiadłości nadal stały otwarte i drużyna zrozumiała, że najgorsze przed nimi...

5 komentarzy:

 1. Nie żebym sie czepiał ale pomysł ze spaleniem domu był mój :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sensie złodzieja :P

   Usuń
 2. Zajebiste ;p Otrivis jak zawsze mnie zmiażdżył.

  OdpowiedzUsuń
 3. łuhu mam swojego fana ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://25.media.tumblr.com/cd57f5f7c4945948ff9453f2ff26e982/tumblr_meoedrvjHs1rml2rmo3_250.png&imgrefurl=http://foreveralonecomic.com/&h=290&w=250&sz=29&tbnid=0FElh9QBYqJCdM:&tbnh=90&tbnw=78&zoom=1&usg=__6LRFrjZiftMFF3DMlBOJd758Ec8=&docid=oWTPsbcdMIroQM&sa=X&ei=kYrHUKjhG8qI4gS8qYCQBA&ved=0CFAQ9QEwBg&dur=339

   Usuń