1/12/2013

Lakratus

Całą galaktykę wypełnia ciemność, wśród pustki pojawia się znikąd gigantyczna, przedziwna istota. Owa istota była wszechwiedząca i potężna, na tyle potężna że siłą swoich myśli sprawiła że na niebie narodziły się gwiazdy, jedną z tych gwiazd był nasz świat – Lakratus.

Potężna istota wiedziała że wszystkie światy które stworzyła nie mogą pozostać puste, dlatego westchnęła, jej dech upadł na gwiazdy i wypełnił je potężną, przepiękną energią, z owej energii powstało życie – rośliny, zwierzęta a po czasie pierwsze rozumne istoty, owe istoty są przez nas nazywane Pierwszorodzonymi. Pierwszorodzeni byli nieśmiertelni, nigdy nie umierali ze starości i nigdy nie chorowali.

Byli idealni, a mimo to musieli zginąć razem ze swym światem...


Apokalipsa

Minęło wiele lat od czasów Wielkiej Katastrofy, czasu kiedy to Zegarmistrz – tajemniczy Bóg który jest stwórcą znanego nam świata, opuścił swoje dzieci i pozostawił je na zgliszczach kiedyś wspaniałej krainy.

Teraz, gdy niebo odzyskało swój dawny kolor a ziemia znów stała się żyzna, wszelkie istoty mają tylko jeden cel – przeżyć i odbudować dawną cywilizację

Nowy świat

Witamy w świecie fantastycznym Lakratus! Ale zapomnij tutaj o elfach z długimi uszami i o brodatych krasnoludach, tutaj panują całkiem inne reguły. W Lakratusie będziesz się musiał zmierzyć w kompletnie nowym, dzikim i nieznanym świecie, będziesz walczył z nienaturalnymi kreaturami, będziesz badał zapomniane ruiny i odnajdywał nowe cywilizacje i kultury.

Lakratus kładzie maksymalny nacisk na eksplorację, co oczywiście nie znaczy że twojego bohatera nie ominie walka! Pojedynki w Lakratusie są epickie i masywne, nierzadko będziesz się znajdował w samym środku wielkiej bitwy gdzie dwie armie będą walczyć o dominację nad ziemiami nowo odkrytych krain, często na twojej drodze staną gigantyczne, niemalże boskie kreatury, które są pozostałością po lepszym świecie, gdzie nasz Bóg miał nad nami jeszcze oko.

Ale pomimo tych wszystkich niebezpieczeństw, możesz się czuć bezpieczny, ponieważ masz po swojej stronie jedną, potężną broń:

Lakrat.

Moc esencji

Lakrat jest tajemniczą, Boską esencją, mówi się że samą krwią Zegarmistrza i użył jej by skonstruować znany nam świat.
Wiele uczonych świata Lakratus próbuje zrozumieć genezę tej dziwnej substancji, dzisiaj jest ona spotykana w niemal każdym miejscu na świecie, czy to pod postacią potężnych Lakratowych gejzerów na którym człecy budują swoje generatory gdzie później energia jest przenoszona na niewielkie baterie, gdzie może być wykorzystywana do takich podstawowych rzeczy jak prąd dla domów, czy nawet energia dla broni palnych.
Ale to nie tylko jedyne zastosowanie Lakratu, energia ta siedzi w każdym żywym stworzeniu, i nic nie stoi na przeszkodzie by rozniecić go, by uczynić Cię silniejszym i wykonywać czyny wykraczające poza możliwości zwykłego śmiertelnika.
Ale uważaj, wrogowie również mają dostęp do tej energii, i są gotowi by użyć jej przeciwko tobie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przedstawiam wam dzisiaj, moi mili, mój system autorski, moje dziecko nad którym pracowałem tak długo że nieraz zwątpiłem że zostanie ukończony.

Ale oto wczoraj, o godzinie wieczornej, odbyła się pierwsza sesja mojego systemu, jak było? Gracze przez 80% czasu albo się śmiali próbując złożyć jak najdziwniejsze postacie szukające szczęścia w niebezpiecznych krainach, albo klaskali i wiwatowali widząc jakie cuda robią by rozwiązać problemy stające im na drodze.

Czyli było dobrze.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanie: Więc co takiego oryginalnego ma do zaoferowania twoja autorka?
Odpowiedź: Głównym tematem Lakratusa jest Lakrat, energia Zegarmistrza płynąca w żyłach każdego żyjącego stworzenia, za jej pomocą gracze będą mogli wykonywać niewyobrażalne akcje, nawet takie zmieniające bieg całego świata, jesteś zdziczałym Siepaczem i w twoją stronę szarżuje horda krwiożerczych bestii? Wyrwij drzewo razem z korzeniami i ubij ich w ziemię! Oczywiście owe "epickie" akcje nie będą dostępna z samego początku, im lepiej gracze odgrywają swoje postacie, im ściślej trzymają się swojego celu i im mocniej współżyją ze światem tym więcej mają w sobie Lakratu!

Pytanie: Z jakiego systemu korzysta twoja autorka?
Odpowiedź: Korzysta z własnego systemu zwącym się "CZUD", jego głównym celem jest pozwolenie graczom na stworzenie własnych postaci w kilka minut, bez niepotrzebnych obliczeń. Mimo to system daje do rąk graczy duże pole do kustomizacji, które zwiększa się wraz z czasem gry. Dlatego gracze mogą grzebać swobodnie na swoich kartach postaci by stworzyć takiego bohatera jakiego naprawdę chcą, a mistrzowie gry nie będą mieli problemów z tworzeniem bohaterów niezależnych.

Pytanie: Fantasy? Space Opera? Co to w końcu?
Odpowiedź: Lakratus jest Apocalyptic Fantasy, oznacza to tyle że będziesz miał do czynienia z fantastycznymi motywami w zniszczonym świecie, gdzie cywilizacja dopiero zaczyna się odradzać.

Pytanie: Gdzie i kiedy mogę zagrać w twój system?
Odpowiedź: Podręcznik będzie do ściągnięcia na blogu który właśnie wyświetla Ci się przed nosem.

Pytanie: Brak ludzi i innych ras? To kim będę mógł grać?
Odpowiedź: Lakratus ma wiele ras do wyboru, lecz tutaj zwą się po prostu "człecy", wszyscy wywodzą się z jednego wspólnego potomka - Pierwszorodzonych, (prawie) wszystkie rasy są człekokształtne, ale na tym ich podobieństwa do ludzi się kończą. Lakratus zawiera również kilkanaście profesji do wyboru, ale nie ograniczają one wyborów w rozwoju postaci, dają jedynie określone premie i pomysł do odgrywania twojego bohatera, nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić brodatego uczonego wymachującego kilkumetrowym młotem.

Pytanie: Lol! Ta twoja pseudoautorka to będzie chłam, kto będzie chciał w to grać? Nie odniesie to sukcesu
Odpowiedź: Łoł, łoł, łoł! Powoli! Kto powiedział że chcę odnieść "sukces"? Praca nad Lakratusem sprawiła mi dużo frajdy i to się najbardziej dla mnie liczy, została też bardzo ciepło przyjęta przez grupę znajomych graczy. Jeśli ktoś stwierdzi że jest do kitu, to zrozumiem to i się z tym pogodzę, a jak komuś się Lakratus spodoba, to też fajnie. Proste? Proste.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz