6/07/2013

Kronika - kontynuując...

Po tygodniowym "zastoju" powróciłem do pisania Kroniki z potrójną siłą. Podręcznik dostał kilka nowych bajerów, z czego najważniejszymi (?) są krótkie działy poświęcone graniu poszczególnymi profesjami. W czasie prowadzenia Kroniki (i grania w nią) zauważyłem że tworzenie postaci zajmowałoby kilka minut gdyby nie.... wybieranie atutów. Niestety (albo dla zaawansowanych graczy: "stety") Kronika posiada dziesiątki atutów które pozwalają na modyfikację bohaterów, dlatego gracze często ślęczą nad podręcznikiem w poszukiwaniu fajnej zdolności.Dlatego po opisie każdej profesji, dodałem małe okienka z poradami jak rozpocząć szybko grę wybraną postacią, znajduje się tam kilka pomysłów na historię bohatera, odgrywanie go poza i w czasie walki, rola w drużynie i, co najważniejsze, kilka przykładowych atutów które gracz powinien wybrać.

Oczywiście bardziej doświadczeni gracze mogą w zupełności ominąć te okienka z poradami i wybierać cechy, historię i atuty po swojemu.

Co jeszcze? Doszło wiele nowych ilustracji spod pióra (albo tabletu) GunarDAN'a i wiele nowych bajerów do mechaniki (losowanie magicznych broni i zbroi, nowe moce dla kapłana etc.)

Powoli również kończę pisać cały bestiariusz, później pozostaje tylko wysłać próbkę Kroniki w celu poprawienia literówek i... wystawienie PDF'a tutaj na stronie.

A tak, podręcznik do Kroniki osiągnął już 80 stron, jeszcze trochę i otrzyma tytuł heartbreakera! Hurra!

Wielki pająk, z bestiariusza Kroniki

1 komentarz: