7/30/2013

Update 30.07.2013

Tak, jednak żyję.
Postanowiłem napisać kolejny (ostatni) mini-epilog dotyczący Kroniki, jak również chciałbym wspomnieć o kilku innych sprawach


Liczba ściągnięć podręcznika przekroczyła dwusetkę (w czasie pisania tego posta) i ciągle idzie w górę. Dziękuję wszystkim, którzy postanowili podręcznik wypróbować. Właśnie jestem w trakcie pisania poprawek (chociaż dokładniej mówiąc - przerabiam cały podręcznik), jeśli kogoś interesuje jakich zmian postanowiłem dokonać, to oto kopia mojego wpisu na RPGM:

Zmiany, zmiany, zmiany!

Ostro się wziąłem za kompletną przeróbkę Kroniki, w tej chwili cały (nowy) podręcznik liczy 30+ stron. System wygląda już kompletnie inaczej, chociaż cały "korzeń" Kroniki i jej cel pozostał. Oto lista dotychczasowych i planowanych zmian:
 • Zmniejszenie liczby profesji w podręczniku do czterech. Co ciekawe, większość z nich nie pojawiła się w podstawowym podręczniku do Kroniki. Ów profesje są o wiele prostsze w rozgrywce i w zrozumieniu niż poprzednie. UWAGA -> Wszystkie oryginalne profesje nadal "działają". Bez obaw, zostaną dodane później, ale być może przejdą (drobne) zmiany.
 • Zwiększenie roli punktów heroizmu. Projekt: wydanie 1 punktu heroizmu = darmowa akcja. 2 punkty = "prośby fabularne", dzięki czemu gracze będą mogli kontrolować przebieg przygody jak również szukać nowych. 3 punkty = wyczyn.
 • Rozdział o generatorach usunięty. Tabele zostaną przeniesione i szerzej opisane w innych działach podręcznika (np. tabele o generowaniu osad i podziemi będą w dziale o tworzeniu przygód i świata etc.)
 • Dodam przykładowy miniświat i przygodę.
 • Zmiana niektórych atutów.
 • Podręcznik jest teraz pisany w orientacji poziomej, by wygodnie czytać na monitorze.
 • Dodaję przykłady, w czasie tworzenia postaci bohaterów, by lepiej zrozumieć proces ich kreacji. (np. gotowa karta postaci, by nowi gracze mogli zrozumieć jak się wszystko zapisuje).
 • Inny sposób zapisywania potworów - krótszy i łatwiejszy.
 • Wprowadzę drobne "wcięcia" z poradami i pomysłami dotyczącymi prowadzenia sesji Kroniki (np. "gracze, z którymi grałem w Kronikę w ciekawy sposób zmodyfikowali łotrzyka i jego umiejętność X" itp.)
 • Tło podręcznika usunięte, już nie trzeba wydawać majątku w drukarni :-)
 • Wreszcie napisałem podziękowania dla Natana, za pomoc w zrobieniu karty postaci (paskudne niedopatrzenie, dziękuję Jagminowi za zauważenie tego :-()
 • Drobne zmiany, jeśli chodzi o czcionkę, akapity i ułożenie tekstu.
 • Usuwam "martwe poziomy" u wszystkich profesji (czyli każda profesja będzie ZAWSZE dostawać coś fajnego przy awansie na kolejny poziom).
 To na razie wszystko.

Yarin za niedługo prowadzi sesję Kroniki. Natan (który również będzie w niej brał udział) wykonał krótki, fanowski filmik by gracze mogli się wprowadzić w klimat high-fantasy, warto obejrzeć:


Komentarz Natana:

Ten krótki 'trailer' jest moją interpretacją klimatu Kroniki. Powstał bez wglądu i autoryzacji Yarina (który dopiero przygotowuje się do prowadzenia kampanii w krainie Eucoria), jest nie koniecznie zgodny z jego wyobrażeniem świata. Należy traktować go jak "fan-art" Oczko 
'Trailer' powstał jako ćwiczenie programu Sony Vegas.

Cóż, jeśli chodzi o Kronikę, to wszystko. Z innych informacji, Pafnucy założył na G+ drobną (na razie) społeczność polskich fanów Warhammera. Jeśli nadal wierzycie w Sigmara, to warto się przyłączyć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz