8/19/2013

Katerhood


Katerhood  to  opowieść  o  kotach,  które  zawarły  braterską
(ew. kocierską) więź, by strzec ludzkość przed mrokiem, który
rozprzestrzenia się po świecie ludzkim, tylko koty potrafią go
widzieć i tylko one potrafią go powstrzymać. Zastanawiałeś
się kiedyś dlaczego koty śpiewają nocą? Uważasz to za zwykły jazgot? 
Nie, to chwalebne pieśnie wspominające o kolejnych bohaterach kociego rodu, 
którzy polegli w bitwie o pokój  na  świecie.  
Teraz  ty  również,  masz  okazję  się  do  nich przyłączyć 
i napisać własną, kocią legendę.

Katerhood jest moim mini-projektem RPG. To gra fabularna mająca ok. 30 stron, zasady są banalne a rozgrywka szybka.

Warto zaznaczyć, że system jest zrobiony NA LUZIE, podręcznik to tylko żart, który wypuściłem na forum RPGM. Nie przeszedł przez żadną korektę, więc oczekujcie 1800 błędów gramatycznych i językowych. Podręcznik zawiera wszystko, co jest potrzebne do poprowadzenia przygody, wytłumaczenie zasad, kilka tekścików fabularnych i karta postaci.

Cóż... życzę przyjemnej lektury?

4 komentarze:

 1. Jak długo go testowałeś via Skype?

  OdpowiedzUsuń
 2. heloł. Gramy kotem - ale finalnie i tak niemal nie różni się to od wypełniania misji i walki z tymi złymi. Gra przypomina komputerową nawalankę antropomorficznych zwierzaków, szczególnie kawałek z leczeniem przez spanie lub jedzenie (plasterek szynki rządzi). Myślałeś o dodaniu superciosów czy czegoś w tym stylu?

  Trochę szkoda, że kotowatości w tej grze tak mało (porównaj podejście Lapins & Lairs Marshalla Millera). No i motyw kotów chroniących ludzkość przed złem jest mocno wyeksploatowany (kilka opowiadań, gier, m.in. John Wick).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ktoś będzie zainteresowany Katerhoodem, to z chęcią pomysł rozwinę o bardziej "kocie" pomysły. Lapins & Lairs właśnie wylądował na moim kompie i jestem w trakcie czytania, ciekawe, na pewno jakiś pomysł wykorzystam.

   Usuń
  2. Swoją drogą, przypominam że cała symulacja życia kota to tylko żart, dlatego w tytule "Niezwykły symulator życia kota" część "nie" została wyraźnie pogrubiona :-)

   Usuń