9/12/2013

Proletaryat - wstęp

Towarzysze!

Nadszedł ciężki czas dla narodu Rosyjskiego! Państwo w którym przyszło nam żyć, które tak mocno kochamy i dla którego zrobilibyśmy wszystko – stało się atakiem okrutnych kapitalistycznych państw Sojuszu Północnoatlantyckiego! Te kapitalistyczne świnie potraktowały nas najsilniejszą bronią, którą wynalazł człowiek, ale i my nie byliśmy im dłużni!

Dziś, dziesięć lat po tych wydarzeniach, mamy możliwość wyjścia ze schronów i odbudowania naszego mocarstwa. Nie będzie to proste! Jednak wierzę, że Związek Radziecki ponownie będzie się liczył w teatrze politycznym świata. Dziś przekonamy się, czy świat jest gotowy przyjąć zemstę z naszych rąk. My nie przegraliśmy tej wojny! Kapitaliści nie zdążyli schować się w bezpiecznym miejscu przed atakiem nuklearnym, to kapitaliści przegrali, bo nie mają możliwości odbudowania swoich marnych cywilizacji! 

Obiecuję wam! Wszelkimi sposobami będziemy działać, by naród Rosyjski był potęgą, jakiej jeszcze nie widział świat.


Zimna wojna nie skończyła się tak jak mówią podręczniki od historii. Mur Berliński podzielił całą Europę na dwie części. Oprócz wcześniejszych – oczywistych podziałów poglądowych i wpływowych, teraz Europa jest podzielona fizycznie. 


Kryzys kubański kończy się wojną nuklearną, po której cały świat pogrąża się w zagładzie. Nieliczni uciekają do schronów pod metrem Moskiewskim i Kremlem, a cała reszta narodu musi radzić sobie sama – chowając się po piwnicach, tunelach metra – licząc na to, że skażenie nuklearne ich nie dotknie.

Proletaryat jest nową, nadchodzącą grą ze stajni RPGM. Głównym projektantem jest trx (którego blog znajduje się tutaj). System korzysta z prostej, lecz niezwykle elastycznej mechaniki. Do wyboru mamy dziesiątki stronnictw, setkę cech i wiadro broni. Szkoda tylko, że przeciwnik zawsze patrzy i jest zawsze silniejszy...

Jeśli chcecie dorzucić swoją cegiełkę i wspomóc powstanie Proletaryatu, to zachęcam do wypełniania poniższej, krótkiej ankiety, pomoże ona lepiej ukształtować setting systemu. Wypełnienie jej zajmie wam tylko kilka minut.

ANKIETA

A na zachętę, rzucam ilustracją z podręcznika, zabrałem ją z RPGM, ale nie mówcie nikomu ciiiiiiiiiii

Autor: GunarDAN

1 komentarz:

  1. Chyba widzę grafikę z podręcznika Proletaryatu :P

    Dzięki za pomoc :)

    OdpowiedzUsuń