7/23/2014

Kurai Jikan PL

Wyspowe królestwo Hinokuni jest w niebezpieczeństwie: mroczna mgła otuliła krainę w ciemności, oni i ich sługusy wzięli mieszkańców w niewolę. Lecz strażnicy łez Bogini Słońca, którzy już raz przynieśli światło do ciemności, są na tę sytuację przygotowani...

Ten podręcznik zawiera pełną grę fabularną i poza kostkami oraz ołówkiem, nie potrzebuje dodatkowych materiałów. Obok opisu scenariusza znajdują się również przykładowe postacie jak i kompletna mechanika NIP'AJIN. Z tą mechaniką nie tylko można rozegrać Kurai Jikan, ale można również poprowadzić własne scenariusze w różnych klimatach.

Po długim i męczącym tłumaczeniu, pełnym rezygnacji jak i powrotów, udało mi się przełożyć Kurai Jikan na nasz język. Podręcznik można ściągnąć z tego samego miejsca, co NIP'AJIN.

Jeśli zauważycie jakieś poważne błędy - proszę pisać. Ale niestety nie będę mógł wprowadzić poprawek w tym ani przyszłym tygodniu.

UWAGI

  • Opis maga origami Mahōshi jest bardzo chaotyczny i może być niezrozumiały dla kogoś, kto nie zna dokładnie mechaniki NIP'AJIN. Więc by nie było wątpliwości, już tłumaczę: umiejętność składania origami działa tak samo jak większość innych efektów w NIP'AJIN. Gracz będący Mahōshi ustala, przez ile rund chce składać kartkę papieru (warto by MG ustalił tutaj jakiś limit, np. 4 rundy). Gdy już minie określona ilość rund, papierowy obiekt staje się przez tyle samo rund prawdziwy (np. papierowa katana składana przez 2 rundy, jest przez 2 rundy ostra niczym miecz). Oczywiście ustalana jest również wartość celowa, w zależności jak skomplikowany jest składany obiekt.
  • Słowo "oni" w podręczniku odnosi się do japońskich demonów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz