8/25/2014

7 nowych projektów // Projects from other authors

W skrzyni pojawiło się aż siedem nowych projektów! Lecz nie są to moje twory, ale dzieła Łukasza "Skavenlofta" Kołodzieja oraz Wojtka Chełstowskiego.

By zobaczyć projekty, wystarczy kliknąć na skrzynię po prawej stronie i wybrać okładkę, wybór przeniesie was na stronę autora.

Oto wszystkie projekty. Opisy pochodzą z bloga autora:

Żywiołak - uniwersalna mechanika bazująca na czterech żywiołach. Bardzo prosty i szybki mechanizm, zakładający, że postaciom graczy przeważnie się udaje, ale ich zachowania są dość mocno nieprzewidywalne. Bo co się stanie, jeżeli drużynowego osiłka napadnie nagle atak zadumy nad sensem tej całej przemocy?

UBS - (Universal Brawlin' System) to szybka i prosta gra karciano–fabularna przeznaczona dla dwóch lub więcej graczy.

Rewers (Uniwersum Fantasy) - rzecz się dzieje w mega-utopijnym, wręcz cukierkowym świecie high fantasy, w którym siły zła zostały pokonane przez zastępy dzielnych bohaterów i zapanowały powszechna radość, spokój i bezpłatna opieka zdrowotna. Gracze wcielają się w ostatnie z bestii ciemności, czające się w tunelach głęboko pod wielkimi, fantastycznymi metropoliami, próbując odnaleźć się w niesprzyjającej im sytuacji, niezależnie od tego, czy będzie to oznaczało składanie w ofierze elfich serc, konspirowanie przeciwko potężnym lordom, potyczki ze strażą miejską czy załatwienie sobie pracy na straganie warzywnym.

Harpun (Uniwersum postapo) - jest settingiem RPG, utrzymanym w klimacie klasycznej postapokalipsy. Jest to dość swobodna wizja naszego świata w niedalekiej przyszłości, kilka lat po zakończeniu globalnego konfliktu nuklearnego. Świat został niemal doszczętnie zniszczony, panuje okrutna, wyniszczająca zima atomowa, a nieliczni ocalali ludzie toczą walkę o przetrwanie w skutym lodem świecie, starając się odzyskać spod śniegu jak najwięcej pozostałości dawnej cywilizacji. Jedynym pewnym źródłem żywności jest morze - a największym szacunkiem i wpływami cieszą się polujący na ogromne morskie bestie wielorybnicy.

Essentia (Przyjazna Gra Fabularna) - Pomysł na grę narodził się, kiedy uderzyło mnie, że większość podręczników do gier RPG zdaje się dużo lepiej ode mnie wiedzieć, kim i w jaki sposób chcę grać :( Pograłem już w życiu trochę i wkurza mnie to, bo siadając z kumplami do sesji nie chcę realizować wizji autora tego czy innego podręcznika, tylko swoją własną... Cieszę się, że autor przekazuje mi swoją koncepcję danej rasy, klasy, profesji, czegośtamkolwiek, ale to Ja najlepiej wiem, o co mi dokładnie chodzi;) I chciałbym tę swoją wizję zrealizować, a nie dopasowywać ją do jakiejś prekonstruowanej ramki, tudzież składać z uniwersalnych prefabrykatów...

Error (Uniwersum Cyberpunk) - Powstała w czasie zamieszania z pipami, sopami i innymi actami, raczej ponura wizja świata, w którym internet stał się sensem życia i dostęp do nieograniczonych zasobów sieci zdominowała ludzki umysł. Gracze wcielają się w nielicznych, którzy odrzucili pokusę stania się częścią wirtualnej rzeczywistości i toczą cichą, przegraną wojnę o przywrócenie światu normalności. Oryginalnie setting został stworzony jako suplement do gry Kingdom of Nothing, ale może bez przeszkód być wykorzystywany z każdą mechaniką odpowiednią do rozgrywania przygód w świecie cyberpunku. Pamiętam, że tamta sesja masakrycznie nie wyszła, ale do teamu przyłączył się nowy gracz - i gra z nami do tej pory. A świat - mimo, że zagrożenie minęło - wciąż jest fajny i trzyma klimat.

No i ostatni, prawdopodobnie największy i najbardziej rozbudowany projekt, pochodzi od Wojtka, a jest nim Kreator Krain!

Ogłaszam również, że zainteresowani mogą zgłosić do mnie swoje projekty, które chcieliby wstawić na Jaskinię. Oczywiście podobnie jak w powyższych projektach, nie będę wstawiał pliku z waszym dziełem, lecz link odsyłający na waszą stronę lub wpis blogowy. Jeśli jesteście zainteresowani, musicie jedynie przygotować okładkę A4 (ZMIANA! Dowolny format!) swojego projektu oraz oczywiście podesłać mi link do niego.

Kontakt: szymon.piecha@gmail.com

From this day on, my blog will support other small indie developers. If you have created an tabletop RPG or Home Brew project in english, you may send me a link to it and I wil place it in the "Treasures" subpage on my blog. I will NOT upload your work on my blog, instead I will place a link in the image, that leads to your blog or webage, where the project is located. So... free advertisement!

If you are interested, send me a cover of your work in A4 format (or the first page of the project in A4 jpg format) (UPDATE! Any format!) and a link.

So far, seven projects from other Polish authors have been placed.

Contact: szymon.piecha@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz