11/16/2015

Agonia: Sciatilis

Poniżej znajduje się nowy potwór, którego można wykorzystać w sesjach Agonii. Pojawi się również w nowej wersji podręcznika.

Sciatilis
Zabójcze piękno
Siła 3-4

Sciatalis jest dwunożnym jaszczurem, którego piękno jest wprost legendarne. Na plecach sciatilisa znajdują się olśniewające, połyskujące, różnokolorowe łuski układające się w różnorakie wzory. Piękne wzory na plecach sciatilisa są widoczne nawet w nocy, uczeni mówią, że spod łusek znajdujących się na plecach wycieka niezwykle potężny feromon, który wpływa na wszystkie żywe istoty, które tylko spojrzą na plecy tego potwora. Dlatego każdy, który zwróci uwagę na łuski sciatilisa, musi wykonać zwyczajną próbę skupienia, jeśli się nie powiedzie, ofiara zostaje sparaliżowana i jest zmuszona po prostu gapić się na bestię, w czasie gdy ta spokojnie przygotowuje się do zabójczego ataku.

Sciatilis atakuje za pomocą długich zębów (posiadają cechę "silna"). Potwór ten posiada niezwykle wysoką temperaturę ciała (jest kompletnie niewrażliwy na ogień), zrzuca swoją skórę nawet w czasie zimy. A jeśli o skórze mowa - kupcy są w stanie wyłożyć nawet dwie aureole za te cudowne łuski. Niestety sciatilisa można spotkać jedynie w Korys lub w południowej części Tildris, bardzo rzadko zapuszcza się w inne krainy.

Kończyny sciatalisa są podzielone następująco (2k4):
2: głowa
3-4: korpus
5: plecy
6: lewa noga
7: prawa noga
8: ogon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz