8/14/2016

Długobrody [Old World]

By trochę ożywić bloga, od dzisiaj będą pojawiać się tutaj pomysły oraz informacje na temat systemu "Old World". Wpisy powinny pojawiać się w miarę często, ponieważ prace nad systemem idą dosyć szybko. Oczywiście pisać będę tylko o rzeczach, które mają się dopiero pojawić w nowej wersji podręcznika. Jeśli masz jakieś pomysły na zmiany lub poprawki - napisz o tym w komentarzu (lub jeszcze lepiej: przyłącz się do grupy na FB).

---

Dzisiaj nowa profesja zaawansowana do Old World, która pojawi się w wersji 0.0.4. Bazuje ona na jednostce krasnoludów z Fantasy Battle o tej samej nazwie. Awansować na nią może m.in krasnoludzki tarczownik.

Długobrody
“Mój młot przebił się już przez czaszkę elfa, orka oraz trolla, a ty tu przychodzisz ze swoim norsmeńskim łbem i myślisz, że zdążysz zaimponować swoim braciom?”
~ Garil Dimzagir, długobrody wojownik z Karak Norn

Długobrodzi to elitarni wojownicy wśród krasnoludów. By zdobyć ten tytuł, krasnolud musi wykazać się siłą oraz odwagą na polu bitwy. Długobrodzi najczęściej posługują się najcięższym możliwym orężem oraz są zakuci w stal od stóp po głów, budzą oczywiście respekt wśród młodszych wojowników, pełnią również dla nich funkcję mentorów i wzorów do naśladowania.
Oddział długobrodych to przerażająca siła w krasnoludzkich armiach. Wojownicy ci nie tylko mają doświadczenie oraz siłę, znani są również z tego, że nigdy się nie wycofują, niezależnie jak beznadziejnie wygląda sytuacja na polu bitwy.
Uwaga! - profesja ta jest dostępna tylko dla krasnoludów

Wzrosty atrybutów: Krzepa, Wytrzymałość
Profesje wyjściowe: arystokrata, fechmistrz, oficer
Wymagania: miej w posiadaniu broń krasnoludów dobrej lub mistrzowskiej jakości, weź udział w przynajmniej jednej wielkiej bitwie i wyjdź z niej zwycięsko

Ruchy:

Krasnoludzki weteran
Oręż wykonany przez krasnoludów w twoich rękach zawsze ma cechę ”niszczycielski”. Jeśli już posiada tę cechę, zamiast tego dodaj +1k4 do zadawanych obrażeń.

Broda, która niejedno przeżyła
Nie boisz się zielonoskórych ani elfów.

Egida
Jeśli miałbyś otrzymać obrażenia, możesz zamiast tego obniżyć je do zera i zanotować sobie ułomność “złamana kość”. Nie możesz aktywować tego ruchu, jeśli już posiadasz tę ułomność.

Sławetny wojownik
Po wykupieniu tego ruchu, przy najbliższym odpoczynku możesz wyeksponować na swoim ciele coś, co symbolizuje twoją siłę i poprzednie zasługi - blizna pozostawiona po potworze, naramienniki z czaszek orków czy też poparzenia po pojedynku z czarnoksiężnikiem. Od tego momentu, każda inteligentna i słabsza istota widząca twój symbol siły zastanowi się dwa razy, zanim cię zaatakuje. Napotkani wojownicy będą również od początku lepiej do ciebie nastawieni i będą okazywać ci należyty respekt.

2 komentarze:

 1. Hej fajna wersja krasnoludzkiego weterana. To formalna formacja czy honorowy tytul?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w opisach bitewniaka nie znalazłem info, jak jest przyznawany ten tytuł. Według wiki, są to po prostu staruchy, które przeżyły niejedną bitwę i teraz uczą młodszych. Domyślam się, że właśnie z tego sortu dobiera się krasnoludów, którzy później stają się osobistą strażą króla.

   "Another core choice for the Dwarf army are the Longbeards. The Longbeards are essentially veteran warriors who normally wield great weapons. They are not as excitable as their younger kin, and almost never retreat. The advice of a Longbeard is highly valued as it carries the wisdom of several generations. When placed in the center of a battle line, their resolute courage is an example to all."

   ~http://warhammerfantasybattle.wikia.com/wiki/Dwarfs

   Usuń