4/11/2017

Agonia - Ponura Gra Fabularna na wspieram.to

Rozpoczęła się zbiórka na wydanie polskiej gry fabularnej Agonia!


Jeśli nie jesteście na bieżąco - Agonia jest niezwykle mhhroczną grą fabularną, po części inspirowaną "polską szkołą grania" w gry fabularne z gatunku Grimdark. Jest dużo cierpienia, dużo błota i przygody "od zera do zera", w których jesteśmy często zmuszeni odgrywać bezbronnych wieśniaków... i zapewne też jako tacy umrzemy :-)

Akcja gry rozgrywa się w świecie Exidium, które jest zalewane krwią z ran umierającego, przykutego do niebios boga Kruentisa. Gracze odgrywają Wędrowców, którzy próbują uczynić ten okrutny świat odrobinę lepszym. Na przeszkodzie niestety stoją czarcie armie Re-Vanarka, ostatniego czerwonego barona oraz... inni gracze jak i prowadzący.
Gra korzysta z kości k4 (tak! tylko z nich!) oraz tzw. planszy upadku, którą drukujemy i kładziemy na środku stołu. Potrzebujemy również długopisu do rysowania krzyżyków na planszy (nie używamy ołówka, nie ma odwrotu, każdy postawiony znak jest ostateczny!).
W niektórych miejscach Agonia jest niemal parodia "mrocznych" gier RPG. Świat Exidium jest wzorowany na mrokach średniowiecza, nie ma żadnej magii (lub raczej: nie jest dostępna dla ludzi).
Podręcznik planuję wydać w druku oraz PDF. Format A4, twarda oprawa, ok 120-150 stron.

Agonia zawiera:

- trzy tabele k444 z profesjami. Każda z nich może dodatkowo awansować na profesję mistrzowską. Możesz zostać chwalebnym rycerzem Malfantego, który poszukuje legendarnego ostrza swojego mistrza... lub zwyczajnym, biednym zdunem naprawiającym piece w swojej mieścinie.
- dwie tabele k444 z talentami, których może nauczyć się twój wędrowiec.
- niezwykle szybką i... bolesną mechanikę.
- zasady rozstrzygania potyczek, tych krwawych jak i bezkrwawych, zasady prowadzenia wielkich bitw czy nawet zarządzania własnymi krainami!
- opisy każdej krainy w świecie Exidium, od swojskich Niepamiętnych Ziem, aż po najdalsze zakątki północy zdominowane przez armie lodowych olbrzymów.
- listę zabójczych bestii, które mogą cię pożreć, jeśli zawędrujesz za daleko.


1 komentarz:

  1. Hej, chciałbym się dowiedzieć, czy byłaby możliwość dostania w jakiś sposób drukowanej wersji podręcznika?

    OdpowiedzUsuń