Gry indie

Groty i Giganci to polska retro-gra stworzona na podstawie Swords & Wizardry: WhiteBox. Od oryginału G&G różni się ogromną ilością dodatkowych materiałów, od klas postaci, po rasy, potwory, zaklęcia, przedmioty oraz opcjonalne reguły, które zostały wzorowane na innych grach, oraz które stosuję we własnych kampaniach. Podręcznik ten został zbudowany na bazie tłumaczenia Squid'a. Dziękuję mu za pozwolenie na wykorzystanie tekstu.

Co znajdziecie w tym podręczniku?

- 8 klas postaci
- 6 ras (i możliwość ich łączenia z dowolną profesją)
- Poszerzony rozdział z ekwipunkiem w stosunku do S&W
- Masa opcjonalnych zasad
- Możliwość zastosowania rozwoju cech oraz atutów by umilić prowadzenie długich kampanii
- Więcej zaklęć niż będziesz w stanie wypróbować
- Więcej potworów niż będziesz w stanie ubić


White Box: Expanded Lore jest dodatkiem do gry White Box: Fantastic Medieval Adventure Game. Wprowadza on:

- Cztery klasy postaci: Barda, Mnicha, Paladyna oraz Druida
- 20 UNIKALNYCH zaklęć dla Druida

Dodatkowe zasady dostosowane do prowadzenia długich kampanii na mechanice White Box, w tym:

- Alternatywne zasady dla ras
- Dodatkowe umiejętności dla każdej z ośmiu klas
- Proste zasady atutów

POBIERZ (lub kup)
Agonia jest grą zainspirowaną sesjami Warhammer Fantasy Roleplay, albo raczej tym, jak tę grę prowadzą oraz widzą typowi, polscy gracze lubujący się w klimatach dark fantasy.

Akcja rozgrywa się w świecie Exidium, które jest zalewane krwią z ran umierającego, przykutego do niebios boga Kruentisa. Gracze odgrywają wędrowców, którzy próbują uczynić ten okrutny świat odrobinę lepszym szukając prawdziwego boga, który może zbawić tę krainę, lecz na drodze stoją czarcie armie Re-Vanarka, ostatniego czerwonego barona oraz… inni gracze jak i prowadzący.

Gra korzysta wyłącznie z kości k4 i posiada niezwykle obszerną listę dostępnych zawodów, talentów oraz cech. Do gry jest również potrzebna wydrukowana plansza upadku, dzięki której gracze mogą prosić mistrza gry… o litość.

PODRĘCZNIK NA DRIVETHRU
(Jeśli chcesz go pobrać za darmo, wpisz zero w oferowanej kwocie)
MAGIA (Fanowski dodatek - Jakub Adamczyk)

Fajerbol jest diabelsko szybką grą fabularną fantasy. System wykorzystuje kości sześcienne, którymi rzucamy na początku rozgrywki by nie tylko wylosować postacie, ale również przygodę.

Gra idealnie nadaje się na jednostrzały oraz konwenty.
Autorem systemu jest Łukasz Kołodziej

PODRĘCZNIK GŁÓWNY
KARTA POSTACI

SUPLEMENTY
NOWE KLASY 1
NOWE KLASY 2
MODLITWY MROCZNEGO KAPŁANA
PUŁAPKI
MANEWRY BOJOWE
ŻYWE TRUPY
CHOWAŃCE
SKARBY PUSTYNI
POTWORY EPICKIE
ZAKLĘCIA CZARNEGO MAGA
GENERATOR IMION
NOWE RASY

Space Pilgrims to gra działająca na prostej oraz dosyć oryginalnej mechanice NIP'AJIN. Space Pilgrims pozwala wam rozegrać wspaniałe przygody w kosmosie, pełne laserów, wybuchów oraz dziwnych zwrotów akcji. Gra ta zupełnie odrzuca realizm a bardziej koncentruje się na szybkiej oraz dynamicznej rozgrywce, więc nadaje się idealnie na konwenty lub luźne jednostrzałowe sesje. Możliwe jest jednak prowadzenie dłuższych kampanii.

Mechanika NIP'AJIN została dołączona do podręcznika (znajduje się na ostatnich stronach).Amok był... testem, próbą napisania gry o seryjnych mordercach. Jest to jednoosobowa gra, w której gracz wciela się w psychopatę. W porównaniu do wielu gier indie, filmów oraz książek podejmujących temat, nie ma tutaj filozofowania ani żadnego wymuszonego "romantyzmu". Po prostu masz broń, masz powód i wszyscy stoją na twojej drodze...

Uwaga!

Przemyślenia oraz teksty przedstawione w tym dokumencie nie
pokrywają się z poglądami autora. Jeśli jesteś osobą o słabym
żołądku, łatwo się oburzasz, lub nie potrafisz odróżnić fikcji
od prawdy - nie czytaj dalej.
Ze względu na tematykę, Amok powinien być czytany wyłącznie
przez osoby pełnoletnie.

PODRĘCZNIK GŁÓWNYReArm Yourself! + In the Name of... - wydałem również dwa suplementy do jednej z moich ulubionych retrogier - Swords & Wizardry. Można je oba zakupić w sklepie DriveThruRPG.

REARM YOURSELF!
IN THE NAME OF...