Tłumaczenia

Dungeonslayers jest niemiecką grą fabularną w której gracze, w całkiem staromodnym stylu, sieką potwory i plądrują podziemia.
Mechanika Dungeonslayers jest szybka i lekka – wystarczy 5 minut i mamy postać gotową wyruszyć do swojego pierwszego podziemia. Ta książeczka zawiera wszystko, poza kostkami dwudziestościennymi, co jest potrzebne do rozegrania sesji Dungeonslayers z przyjaciółmi:

+ Całe zasady na 10-ciu stronach.
+ Szybka mechanika dla walki i magii.
+ Przykładowa przygoda z podziemiami do splądrowania
+ Dodatek „Kowalstwo” wprowadzający nowe uzbrojenie i magiczne przedmioty.NIP’AJIN jest prostą, austriacką mechaniką RPG, która idealnie nadaje się na jednostrzały lub krótkie kampanie. Zapomnij o cechach, atutach, umiejętnościach i innym grzebaniu w liczbach. Tutaj liczy się tylko historia twojej postaci.

Cała mechanika jest zawarta na czterech stronach. Do gry potrzeba kostek (od k4 do k20) i kilku pustych kartek A4. Idealnie jest, gdy każdy gracz ma własny zestaw kości, lecz nie jest to konieczne.

Wyszło kilka interesujących scenariuszy (+ jeden zbiór przygód) korzystających z mechaniki NIP’AJIN. Na nasz język przełożyłem scenariusz Kurai Jikan, który opowiada o mistycznym królestwie Hinokuni, które walczy z mrocznymi siłami oni (demonów). Scenariusz można porównać do mieszanki anime Inuyasha (wschodni klimat, dziwne demony) z grą Silent Hill (wędrowanie w mrocznej mgle).


Dzikuny (w oryginale "The Wildlings") to Gra Johna Harpera. Jest to wspólny projekt Manufaktury Gier Fabularnych, Gibberling Press oraz serwisu Edugracja.

Gracze wcielają się w tytułowych dzikunów, czyli młodych wojowników dzikich ludzi. Gra rozpoczyna się w chwili, kiedy to osada graczy jest dręczona przez leśne straszydło i dzikuny wyruszają w nieznane by pozbyć się potwora, oraz tym samym wejść w świat dorosłych.
Schoolgirl RPG jest mini-grą fabularną, w której wcielasz się w dość osobliwe, japońskie uczennice, mierzące się z jeszcze dziwniejszą codziennością. Ze względu na zasady oraz losowe zdarzenia, ten system wystawi twoją odporność psychiczną na próbę.

Gra jest oparta na “Maid RPG”. Podczas sesji możesz korzystać z pomysłów zawartych w tamtym podręczniku.

Do gry potrzebujesz kilku ludzi, ołówków, kartek papieru oraz kostek sześciennych do losowania wszystkiego.

Polska wersja posiada nową okładkę, kilka nowych ilustracji, dodatek "Extra Credit" oraz słowniczek wyjaśniający japońskie pojęcia.

PODRĘCZNIK DO KUPIENIA ZE STRONY DRIVETHRU


TO (ang. The Entity) jest grą survival-horror zgłoszoną na konkurs 24 Hour RPG Challenge. Tłumaczenie gry zostało wykonane przez Łukasza "Skavenlofta" Kołodzieja.

PODRĘCZNIK