12/03/2013

KGB #4 - Hard/Easy

KGB żyje (jeszcze) i dotrwało do czwartej edycji. Edycji, którą (znowu) ja poprowadzę. Tym razem według obietnic, temat będzie "węższy" i będzie wymagał od autora pewnej wiedzy o grach jak i całej historii gamingu w ogóle.

Hard/Easy

Przypomnijcie sobie czasy pierwszych konsol lub gier na automaty. Gierki, które w teorii miały trwać kilka minut rozciągały się na kilkanaście godzin. Wysoki, wprost nieuczciwy poziom trudności zmuszał graczy do wyrobienia sobie wprawy w posługiwaniu się joy'em.

A dzisiaj? Jak to wygląda dzisiaj? Każualizacja? Karmienie graczy łyżeczką? A może jednak to nieprawda i gry, które powodują u graczy wypadanie włosów nadal są produkowane.

A jak siebie widzicie? Jesteście każualami, niedzielnymi graczami, którzy od czasu do czasu odpalą sobie Angry Birds a może jesteście hardkorami, którzy potrafią ubić pięściami Cyberdemona w Brutal Doom na poziomie trudności Black Metal?

To, jak podejdziecie do tematu zależy jak zawsze od was, może chcecie opisać grę, która wam wyjątkowo napsuła krwi, a może chcecie pokazać, że "hardkor" nadal żyje wśród graczy naparzających się online.

No i reguły są proste, piszecie coś na swoim blogu (nieważne gdzie się znajduje) i podrzucacie mi tutaj w komentarzu link do wpisu.

Po więcej informacji, czym jest KGB, zapraszam na blog Salantora.

Zapraszam do zabawy!

Punkty bonusowe, jak ktoś wspomni o Dwarf Fortress ;-)

4 komentarze:

 1. Pierwszy! Mam nadzieję, że nie ostatni (chyba, że za zwycięstwo jest jakaś nagroda).
  Zapraszam do lektury posta pt:

  NAJTRUDNIEJSZA GRA NA ŚWIECIE

  Oczywiście w ramach KGB (4)

  http://menklawa.blogspot.com/2013/12/najtrudniejsza-gra-na-swiecie.html#more

  OdpowiedzUsuń
 2. http://trochewolniej.pl/2013/kgb-4-hardeasy/

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyłączam się!
  http://introkultura.pl/gry/dobra-gra-uniwersalna-gra/

  OdpowiedzUsuń
 4. No i udało mi się napisać:
  http://salantor.blogspot.com/2013/12/kgb-4-gamedev-od-kuchni-2-spacer-po.html

  OdpowiedzUsuń